PONOŽKOVÝ EFEKT V PRAXI

Že neznáte ponožkový efekt?

To vůbec nevadí, on zná vás 🙂

Tuhle jsem pozorovala dceru, jak se obléká. Spěchala, chystala se na volejbalový zápas, a dost to prožívá, takže byla trochu nervozní a dost netrpělivá.

Oblékala si ponožky, a v tom ranní chvatu jednu ponožku nasadila špatně, nakřivo. Pata pak neseděla, a ona se nyní s nepopsatelnými výkřiky a hekáním pokoušela zkroucenou ponožku narovnat a posunout na správné místo, aby se jí pata ponožky nekrčila na nártu.

Bojovala jako lev, ale marně. Vztekání, tahání a casnování nepomáhalo. Ponožka ne a ne se otočit tak jak potřebovala. Navolnění ponožky pro patu na jednom místě chybělo, a na druhém přebývalo. Boj se prototahoval, síly i času ubývalo, a kýžený výsledek nikde…

Taková banalita, ale … osvítilo mě.

Proboha, jak často tohle děláme?  Začneme tak nějak naopak, našišato, špatně, a pak trávíme obrovskou spoustu času upravováním, popotahováním, kroucení, připasováváním… I já, samozřejmě!

“Sundej to!” křikla jsem na ni, jak mi už docházely z toho jejího kvílení nervy.

“Dej to dolů a znova! Musíš si to dobře nachystat do ruky, než to tam začneš cpát! Jak začneš špatně, už to nikdy dobré nebude!”

Tak. Jako matka jsem předala svou moudrost. V okamžiku bylo vyřešeno.

Ale, moji milí, ponožkový efekt působí všude ve vesmíru! Podobně jako gravitace je nepřekročitelný, jako všechny přírodní zákony, a umocněný jedním z nejčastěji přírodou uplatňovaných zákonů, zákonem schválnosti, má sílu, které se nelze vzepřít!

Začít dobře je jedna z věcí, které vám usnadní život. A to výrazně.

Pokud se chystáte začít něco nového, a chcete se vyhnout tomu, začít našišato a špatně, něco pro vás mám.

Je to třicetiminutový analytický koučovací rozhovor NULTÝ KROK, díky kterému si uděláte jasno ještě NEŽ začnete a můžete si ohlídat, jestli tu ponožku nasazujete správně a jestli to je vůbec ta správná ponožka…

Jak potom odehrajete ten váš volejbalový zápas je už na vás, ale uznejte, že s otravnou padající a tlačící ponožkou se vám to bude zvládat mnohem hůř…

Tak abych nezapomněla, získat informace a využít současné neuvěřitelně krásné ceny pouhých 177 Kč za analytcký rozhovor NULTÝ KROK můžete zde:

https://form.simpleshop.cz/rgYz/

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.