ČASTÉ OTÁZKY O NEBOJSOVĚ VÝZVĚ

VŠECHNO, CO BYSTE JEŠTĚ RÁDI VĚDĚLI NEŽ VSTOUPÍTE

PROČ VSTOUPIT, CO MI TO PŘINESE?

NEBOJSOVA VÝZVA nás vede k překonání odkladů, strachů (strach je u jazyků jeden z hlavních důvodů, proč se je neučíme), prokrastinace. Učí nás konat, připomíná nám co vlastně  chceme, pro co jsme se rozhodli. Vstupem do výzvy získáš řád, přesný návod co dělat, cíl, prospěšné návyky a dovednosti.

Je tu hra, medvídek NEBOJSA potřebuje naši pomoc při cestě kolem světa, a když mu pomůžeme, ovlivní to i náš svět, a to vnitřní i vnější. 

Nejde jen o to, že se naučíš cizí jazyk, což ti může pomoct přinést do života tolik důležitou svobodu rozhodování, příležitosti, peníze, radost…  Jsou tu ale i další zisky. Schopnost překonávat překážky a obavy, ať už v jazycích nebo i v jiné oblasti, vytrvalost, hravost, sebeuvědomění, a je toho mnohem víc, co získáš. Nic z toho ti nemůžu zaručit, protože záleží na tobě, jak se k tomu postavíš a jak tuto výzvu využiješ. Jedno je ale jisté. Dokud to nezkusíš, nikdy  to nebudeš vědět.

KOLIK TO STOJÍ?

Nebojsova výzva je NYNÍ ZCELA ZDARMA. Vstup tě k ničemu nezavazuje, nemusíš si nic kupovat, pokud se tak sama nebo sám nerozhodneš. Můžeš ale kdykoliv PODPOŘIT TENTO PROJEKT DOBROVOLNÝM DAREM na účet 2501567944/2010, VS 111, do zprávy napiš PRO NEBOJSU. Za každou podporu děkujeme.

JAK SI VYBRAT JAZYK?

V NEBOJSOVĚ VÝZVĚ můžeš být s jakýmkoli jazykem, který tě láká nebo ho potřebuješ.

MŮŽOU NEBOJSOVU VÝZVU DĚLAT I DĚTI?

Samozřejmě! Není žádné věkové omezení, a pro děti je to skvělý trénink vytrvalosti a pravidelnosti. I děti si můžou stanovit svůj cíl a vyplňovat si své vlastní záznamy. Medvídek NEBOJSA bude moc rád!  A děti si NEBOJSU zamilují, a rády mu budou posílat své  kilometříky! 

JAK A PROČ SI STANOVIT OSOBNÍ CÍL?

Výzva  už stanoví  cíl pro NEBOJSU, a tím je obejít zeměkouli, tedy ujít 40 000 km. Pokud si ale stanovíš navíc i svůj vlastní cíl,  kterým může být třeba cesta do Prahy, k babičce  do Chropyně nebo vysněná cesta do Paříže, tím líp! Jde o zábavu a motivaci. Dej si jako cíl místo, kam se chceš jednou opravdu podívat, a třeba i místo relativně blízké! Po splnění si můžeš dát další a další cíl, a pokud tě baví čísla, povzbudí tě, když si denně spočítáš kolik km ti ještě zbývá… Každopádně, když známe cíl, jde se nám o moc líp.

PROČ VYPLŇOVAT ZÁZNAMY A POČÍTAT MINUTY?

Při učení cizího jazyka často podléháme klamu, že tzv. ještě nic neumíme, že neděláme pokroky, a že to tedy nemá smysl. Je to proto, že pokrok ve znalostech jazyka je těžko měřitelný. A my jsme přitom nastavení na čísla, na množství.  Proto pomáhá, když si to, že se něco učíme, kvantifikujeme. Pomáhá nám uvědomit si, co jsme už zvládli, a zapsáním navíc máme pocit „je hotovo“. Je to zcela jiný pocit, když si jen řeknu: každý den jsem se trochu učil, než když se podívám na vyplněný záznam. Zkuste si to, a sami poznáte sílu záznamů. Pozor na formalismus, zaznamenávání není cíl, jen podpůrný prostředek! Ale velmi mocný. (Formulář pro záznamy a další pracovní listy získáš po přihlášení do výzvy).

JAK SE UČIT?

Způsob učení je na tobě. Možností je spousta.  V NEBOJSOVĚ VÝZVĚ  budou další náměty a úkoly. O nových možnostech se budeš průběžně dozvídat.

NA CO SI DÁT POZOR?

Dej si pozor na formalismus. Pravidla pro výzvu jsou úmyslně velmi jednoduchá, každý den se učím a počítám minuty. Uč se ale tak, jak potřebuješ, ne jen proto, abys nějak strávil pár minut a mohl si je zapsat! Uč se to, co potřebuješ, měj na paměti, že SKUTEČNÝM CÍLEM NEJSOU MINUTY,  ale získání návyku se jazyku věnovat a NAUČIT se ho!

A také je důležité postavit si učení – tedy získávání kilometrů – jako osobní prioritu. Je snadné si říct, dnes jsem už unavený, tak dnes vynechám, vždyť je to jedno. Není to jedno. Medvídek NEBOJSA se asi obejde bez těch tvých pár dnešních kilometrů, které mu nepošleš, ale škoda vznikne na tvé sebedůvěře, a tento přístup  může vést až k ukončení tvé účasti ve výzvě.  A to nedopusť. Nezapomínej, vítězové a nebojsové  nemění své cíle jen podle své nálady!

CO KDYŽ VYNECHÁM JEDEN DEN?

Výzva říká, že se máš učit každý den, a to je opravdu nejlepší.  Ale život není možné vždycky tak naplánovat. Pokud se stane něco, co ti opravdu zabrání se výzvě věnovat, prostě to nech být a až to půjde, vrať se a normálně pokračuj. Sám nejlíp poznáš, jestli se ti jen nechce, a nebo skutečně nemůžeš, a rozhoduj se tedy podle tohoto klíče. Sebe nepodvedeš.

JAKÁ JSOU PŘESNÁ PRAVIDLA VÝZVY?

Přesná pravidla získáš po přihlášení. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

 

 

JE TO JEDNODUCHÉ, VYPLŇ TENTO FORMULÁŘ , ODEŠLI HO A JSI TAM!

Chceš si přečíst také PŘÍBĚH O NEBOJSOVI? najdeš ho  zde

NEBO SE MŮŽEŠ VRÁTIT NA HLAVNÍ STRÁNKU NEBOJSOVY VÝZVY - ZDE